Neden STEM?

STEM’e Neden ihtiyacımız var?

Bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) alanlarında yetenekli işçilere olan talep, küresel rekabet gücü ile yakından bağlantılıdır. Danışmanlar (ve öğrencilere tavsiyelerde bulunanlar), öğrencilere STEM kariyerlerini geliştirirken sorunları çözmeleri için nasıl ilham verebilir?

FeTeMM eğitim programlarına ve kariyer alanlarına giren öğrencilerin cinsiyet ve etnik çeşitlilik eksikliği ek zorluklar ortaya çıkarmaktadır. Bu zorlukların üstesinden gelmek için yaratıcılık ve yeniliği kullanmak, vasıflı işçilerin bu talebini karşılamak için kritik öneme sahiptir.

Yeterince genç insan STEM’e ilgi konusunda eğitilmiyor veya ilham almıyor. Özellikle ortaokullarındaki eğitim, bilim söz konusu olduğunda gençlerin ilgisini çeken bir kara delik gibi görünüyor.

STEM’in Önemi
21. yüzyılda, hem küreselleşmenin hem de bilgiye dayalı bir ekonominin faydaları ve zorluklarıyla yüzleştiğimiz için bilimsel ve teknolojik yenilikler giderek daha önemli hale geldi. Bu yeni bilgi temelli ve son derece teknolojik toplumda başarılı olmak için, öğrencilerin STEM’deki yeteneklerini geçmişte kabul edilenin çok ötesinde seviyelere geliştirmeleri gerekiyor.

Teknoloji, günlük yaşamın hemen hemen her alanında yaygındır ve iş yeri değiştikçe, STEM bilgisi ve becerileri çeşitli çalışanlar için (sadece matematikçiler ve bilim adamları için değil) önem kazanmaktadır.